1. Tu jesteś:
  2. Dom Modelowy »
  3. tygodnie tematyczne »
  4. V Tydzień Tematyczny - Proces budowy: Konstrukcja to podstawa – ściany

V Tydzień Tematyczny - Proces budowy: Konstrukcja to podstawa – ściany

DM_tyg-temat-V.jpg

W programie m.in. prezentacje, pokazy i konsultacje ze specjalistami firmy Xella, producenta bloczków SILKA oraz YTONG. Na weekend zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje, między innymi... pokaz murowania na żywo!
Specjaliści z firmy Xella oraz ekipa Domu Modelowego zapraszają od środy do niedzieli. Przed Wami kilka naprawdę ciekawych dni.
Serdecznie zapraszamy od 10:00 do 20:00 (w niedzielę do 18.00).

Chcesz zobaczyć proces produkcyjny? Zobacz to na YouTube!

Zapraszamy w do zadawania pytań dotyczących budowy domu. Przede wszystkim należy pamiętać, że producenci oferują nie tylko „podstawowe” materiały budowlane np. bloczki, ale także inne elementy, takie jak nadproża czy zaprawa systemowa.

W związku z tym przedstawiamy charakterysytkę i cechy nadproży firmy YTONG uzyskanych od specjalistów stosujących materiały firmy Xella.

czytaj więcej

 


Czy jest możliwe szybkie wznoszenie budynków to konieczność w czasach bezustannie drożejącej siły roboczej. Czy można jednak postawić funkcjonalny i użyteczny budynek w krótkim czasie?
Na te inne pytania czekają specjaliści w Domu Modelowym w tym tygodniu.

czytaj więcej

 

Zobacz ciekawe filmy na temat jak powstawały ściany Domu Modelowego  oraz ze szkolenie z murowania  w Domu Modelowym przeporwadzone przez specjalistów firmy Xella Polska.

Film o murowaniu zobacz tutaj

Film ze szkolenie zobacz tutaj


Jak pięć razy szybciej wymurować ścianę działową, w porównaniu do istniejących na rynku technologii? I przy tym ograniczyć zużycie zaprawy oraz ilości bloczków na m2?

Odpowiedzią jest YTONG INTERIO – nowy bloczek do ścian działowych.

czytaj więcej

 


Bardzo ważnym elementem ścian jest ocieplenie budynku. W tym tygodniu tematycznym zapraszamy również do zadawania pytań na temat ocieplenie budynku. Jedną z firm współpracujących przy projekcie Dom Modelowy jest firma Termo Organika

Termo Organika –  Przyjazna Technologia Ciepłego Koloru

Termo Organika to największy producent płyt styropianowych w Polsce od 1998 roku. Firma rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1998 roku. Od początku swojego istnienia kładzie duży nacisk na jakość wyrobów, korzystając z doświadczeń profesjonalnie wyszkolonej kadry oraz stosując najnowocześniejszą technologię wytwarzania.

Termo Organika produkuje i sprzedaje styropianowe płyty służące do izolacji budynków – od fundamentów aż po dach. Płyty wykonywane są w różnych wymiarach i grubościach, w ofercie znajdują się również wszelkiego rodzaju kształtki, otuliny i profile – wszystko to dzięki zaawansowanej technologii.

NOWOŚĆ NA RYNKU

STYROPIAN W KROPKI? - TAK. Tylko produkty Termo Organika mają niebywały design poprzez zastosowane kropek na styropianie - a jest to wysokiej jakości produkt izolacyjny.

Oprócz kropek firma poszła jeszcze dalej wprowadzjąc NOWEJ GENERACJI STYROPIAN - od 2009 firma wprowadziła nowej generacji jasnopomarańczowe styropiany w czarne kropki. Wzbogacenie kropkowanych płyt m.in. w  pigmentowy filtr ochronny pozwoliło stworzyć nową klasę styropianów o bardzo użytecznych i ciekawych właściwościach.

czytaj więcej

 


System Platinum – nowość od  Termo Organiki

Jest to kompleksowy system zapewniający wszystkie niezbędne materiały potrzebne do wykonania perfekcyjnej izolacji budynku - od fundamentu aż po dach. System Platinum to najwyższej jakości materiały do docieplania w markowym komplecie.

czytaj więcej

 


Oryginalna promocja firmy  - Bajka o kropkach

Największy producent styropianu w Polsce wydał…  bajkę "W królestwie Kropkowii".  Opowiadanie Joanny Brzeskiej zostało nagrodzone w ogólnopolskim konkursie "Termo Organika - Sztuka w kropki" promującym młode talenty i organizowanym przez krakowską firmę.  Wdzięcznie wydaną książeczkę może otrzymać w prezencie każdy, kto przystąpi do grona sympatyków firmy na Facebooku.

czytaj więcej
Dodaj komentarz