1. Tu jesteś:
  2. Dom Modelowy »
  3. Warsztaty "Budownictwo zrównoważone"

"BUDOWNICTWO ZRÓWNOWAŻONE"

W związku z ograniczoną ilością miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa, wypełniając poniższy formularz:
Poniżej program szkolenia. Zapraszamy!

Warsztaty "Budownictwo zrównoważone – nowe trendy rozwoju pomp ciepła, rekuperacji i ciepłej stolarki. Warsztaty praktyczne z montażu stolarki."

Miejsce: obiekt Domu Modelowego w Parku Handlowym Janki (parking)Koszty uczestnictwa: bezpłatne

ul. Plac Szwedzki 3

05-090 Raszyn

 

Termin: 06.12.2011

Każdy z uczestników otrzymuje materiały szkoleniowe: informator o budownictwie pasywnym oraz pakiet produktowy dotyczący energooszczędności i pasywności.

  • Godz. 10.00 - otwarcie szkolenia
  • Godz. 10.05 - prelekcja: "Wentylacja z odzyskiem ciepła oraz system GWC (Gruntowy Wymiennik Ciepła) aspekty praktyczne i pokaz funkcjonującego systemu" – przedstawienie obecnych trendów i ich praktyczny aspekt.

    - Prowadzący: inż. Jakub Menciński – ASK Wentylacja Polska

    Ekspert w dziedzinie produktów wentylacyjnych dotyczących budownictwa i procesu aplikacji technologii.

  • Godz. 10.35 - prelekcja: "Kolektory słoneczne i pompy ciepła – ogrzewanie bez kosztów. Czy to prawda?" - Atlantic Group – warsztaty i pokaz najnowszych rozwiązań i produktów do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w domach energooszczędnych.

    Prowadzący: Jakub Kapuśniak, Karol Książczak

    Specjaliści ds. szkoleń w dziedzinie ogrzewnictwa w budynkach energooszczędnych.

  • Godz. 11.05 - przerwa kawowa
  • Godz. 11.15 - Warsztaty praktyczne z montażu stolarki w trzech standardach (tradycyjny, energooszczędny i pasywny) - warsztaty prowadzą specjaliści z firm FAKRO,OKNOPLUS,INTERNORM,VBH, – warsztaty dedykowane firmom wykonawczym.

    Prowadzący: mgr Kmec Vladimir VBH oraz specjaliści z firm FAKRO, INTERNORM, OKNOPLUS.

  • Godz. 12.35 - prelekcja: "Nowe rozwiązania w budownictwie szkieletowym dla deweloperów – prefabrykacja i energooszczędność - Lindab Construline, partnerzy Rockwool, Fermacell, Rehau, Tyvek – krok po kroku przedstawienie technologii nowych technik budownictwa szkieletowego w aspekcie energooszczędności.

    Prowadzący: Marek Beśka – Lindab Construline

    Twórca i propagator systemu budownictwa szkieletowego od 12 lat związany z firmą Lindab. Specjalista od konstrukcji metalowych, techniki fasadowej aluminiowej oraz stolarki PCV. Wspólnie z zespołem jest twórcą założeń pierwszego domu zeroenergetycznego w Warszawie.

  • Godz. 13.05 - prelekcja: "Warsztaty praktyczne z funkcjonowania obiektów wybudowanych w standardzie domu pasywnego (15 kWh/m2/rok) i energooszczędnego (24 kWh/m2/rok)" - krok po kroku zastosowane technologie oraz ich aspekt funkcjonalny i energooszczędny.

    Prowadzący: mgr Piotrowski Ryszard – Przewodnik Budowlany

    Znany z licznych publikacji i wykładów dotyczących nowoczesnych rozwiązań w budownictwie ze szczególnym uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania i wykorzystania. Jako pierwszy w Polsce propagował idee budownictwa pasywnego. W 2004 roku pod jego kierownictwem zbudowano w Warszawie pierwszy dom pasywny, w następnych latach obiekty wybudowane przez niego były wyznacznikiem rozwoju technologii i rozwiązań zmierzających do zminimalizowania kosztów ogrzewania budynków.

  • Godz. 13.35 - prelekcja: "Certyfikacja obiektów energooszczędnych oraz umiejętność korzystania z produktów certyfikacyjnych w ofercie deweloperów" - produkty certyfikacyjne dotyczące procesu budowlanego i ich praktyczny aspekt.

    Prowadzący: mgr Marcin Wątor – TUV Sud Polska

    Ekspert w dziedzinie produktów certyfikacyjnych dotyczących budownictwa i procesu aplikacji technologii budowlanych.

  • Godz. 14.25 - podsumowanie i zakończenie szkolenia