1. Tu jesteś:
  2. Dom Modelowy »
  3. materiały »
  4. Moderndach »
  5. Prefabrykowana więźba MODERNDACH

Prefabrykowana więźba MODERNDACH

W Domu Modelowym zastosowano rozwiązanie bazujące na prefabrykowanej więźbie dachowej MODERNDACH. Zgodnie z nazwą firmy, powstały dach godzi wszelkie zalety dachu tradycyjnego z nowoczesną technologią, skracającą sam proces powstawania dachu. Wykonana więźba charakteryzuje się niebywałą precyzją. Firma MODERNDACH była jedną z pierwszych firm na rodzimym rynku oferujących technologię prefabrykowanej więźby z zastosowaniem płytek kolczastych. O powodzeniu tego typu technik niech świadczy ponad cztery i pół tysiąca budynków zrealizowanych z zastosowanie rozwiązań firmy MODERNDACH.

W swoich produktach firma zapewnia znakomitej jakości drewno sosnowe lub świerkowe o wilgotności 13-16 stopni. Materiał poddawany jest suszeniu w temperaturze 65-95 stopni, co dodatkowo niszczy zarodki pleśni oraz owady. Elementy podlegają surowej kontroli jakości – zniekształcone natychmiast są odrzucane. Tego typu zabiegi gwarantują nieodkształcalnie się w czasie użytkowania, a konstrukcje pozbawione są nierówności, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku montażu płyt gipsowo-kartonowych. Następnie elementy impregnuje się, celem zabezpieczenia ich przed działaniem ognia, szkodników, grzybów i pleśni.

Płytki kolczaste służące łączeniu konstrukcji wykonuje się z najwyższej jakości blachy stalowej (ocynkowanej lub nierdzewnej), co zapewnia idealną siłę połączeń i ich stabilną, niezmienną wytrzymałość.

dach.jpg

Za pomocą specjalnego oprogramowania (do efektów pracy którego ma także wgląd Inwestor) tworzy się projekt realizowany następnie za pomocą maszyny sterowanej komputerem. Zaprogramowane elementy zostają wycięte za pomocą pił kątowych sterowanych cyfrowo, następnie zaimpregnowane i połączone z udziałem płytek kolczastych. Wszystko pod nadzorem najnowocześniejszej techniki. Zestawione tym sposobem elementy poddaje się na końcu kontroli jakości. Montaż więźby Inwestor może przeprowadzić we własnym zakresie, lecz MODERNDACH zapewnia kompleksowa obsługę także w tym etapie budowy. Warto zaznaczyć, że ekipa składa konstrukcję dachu przeciętnej wielkości domu średnio w 3 dni. Rozwiązanie MODERNDACH to oszczędność czasu i gwarancja solidności. Firma MODERNDACH wystawia deklarację zgodności CE na swoje produkty oraz posiada Certyfikat EN 14250:2004 na „Prefabrykowane elementy konstrukcyjne łączone płytkami kolczastymi”.