1. Tu jesteś:
  2. Dom Modelowy »
  3. materiały »
  4. Izodom 2000 Polska »
  5. Izolujący szalunek

Izolujący szalunek

1.jpgOpis produktu

Izolujący szalunek dla płyty fundamentowej to najnowszy produkt Izodom 2000 Polska, który jest doskonałym zastępstwem dla tradycyjnych ław i ścian fundamentowych oraz idealnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych i pasywnych.

Szalunek układa się elementów szalunkowych wykonanych z Peripor-u, które wypełniane są betonem i zbrojone klasycznymi stalowymi prętami lub zbrojeniem rozproszonym. Do zestawu elementów płyty fundamentowej należą krawężniki, narożniki oraz płaskie płyty, za pomocą których można uzyskać dowolny kształt planowanego fundamentu. Wykorzystanie elementów fundamentowych Izodom 2000 Polska pozwala na uzyskanie stabilnego podłoża o grubości od 25 do 40 cm, które jest zaizolowane od gruntu oraz chronione przed wilgocią i korozją.

Wszystkie elementy szalunkowe wykonane są z najwyższej jakości Periporu, którego wyłącznym dostawcą jest BASF, co gwarantuje bardzo dobre właściwości termoizolacyjne płyty fundamentowej. Każdy element płyty posiada unikatowy system łączeń, dzięki któremu łączenie kolejnych elementów płyty fundamentowe j jest szybkie, proste i czyste.

Płyta fundamentowa w połączeniu z elementami do budowy ścian i dachów produkowanymi przez Izodom 2000 Polska tworzy szczelne termicznie domy pasywne.

Opis technologii

Główne zalety płyty fundamentowej to zmniejszenie zakresu i kosztów prac ziemnych, płytkie posadowienie, trwałość konstrukcji, jakość i ciągłość warstw izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Warto zauważyć, że wykonując płytę w izolującym szalunku Izodom, unikamy potencjalnych błędów związanych z dociepleniem rozbudowanych powierzchni ław i ścian fundamentowych – tak jak ma to miejsce w rozwiązaniach tradycyjnych.

płyta fundamentowa wykonana jest z najwyższej jakości Periporu w kolorze jasnozielonym,

Peripor jest izolującym tworzywem piankowym produkowanym przez koncern BASF, charakteryzuje się podwyższoną odpornością na wilgoć oraz wytrzymałością na ściskanie,

 

Podstawowe elementy płyty fundamentowej to:

1) Na warstwie drenażowej, w której ułożono instalacje rurowe układa się folię, stanowiącą powłokę hydroizolacyjną. Z izolujących elementów Izodom tworzymy szalunek obejmujący obszar przyszłej płyty fundamentowej. Przez izolujące elementy dna fundamentu przeprowadzamy piony instalacji.

2.jpg

2) Krawędzie szalunku usztywniamy kwadratowymi rurami – przygotowując je do betonowania. Stosujemy beton i zbrojenie określone w projekcie. Polecanym rozwiązaniem jest stosowanie zbrojenia rozproszonego – zwiększającego nośność płyty przy jednoczesnym zmniejszeniu zakresu prac.

3.jpg

3) Po wypełnieniu szalunku betonem, demontujemy usztywnienie, a szczeliny uzupełniamy materiałem izolującym. W ten oto sposób otrzymujemy trwałe i idealnie zaizolowane rozwiązanie posadowienia budynku.

4.jpg

Obszar zastosowania

Płyta fundamentowa Izodom 2000 Polska przeznaczona jest do każdego rodzaju budownictwa, również na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych i nie nośnych gruntach. Ze względu na bardzo wysokie parametry izolacyjne, szczególnie polecana jest dla budownictwa pasywnego.

5.jpg