1. Tu jesteś:
  2. Dom Modelowy »
  3. materiały »
  4. Plewa »
  5. Uni fe

Uni fe

komin_3.jpg

O kominie

Najczęściej sprzedawanym modelem jest komin do kominka – PLEWA uni fe, z całkowicie izolowaną rurą szamotową, odporny na pożar sadzy. Komin ten przeznaczony jest do tak zwanej pracy „suchej”, przy wysokich temperaturach spalin, a więc tam, gdzie nie następuje skraplanie się pary wodnej w przewodzie kominowym.

W systemie tym zastosowano oryginalny sposób podłączenia stalowej rury łączącej komin z kominkiem. Jest to wykonany z betonu żaroodpornego specjalny kamień przyłączeniowy chroniący wewnętrzną rurę szamotową przed możliwością uszkodzeń w czasie montażu i eksploatacji kominka. Połączenie kamienia przyłączeniowego z rurą wewnętrzną uszczelnia specjalna wełna mineralna odporna na wysoką temperaturę. Stożkowy kształt wewnętrznego otworu w kamieniu przyłączeniowym zapobiega wsunięciu rury stalowej do wnętrza przewodu kominowego i ułatwia prawidłowe uszczelnienie połączenia.

Na życzenie klientów dostarczamy jednak również kształtki podłączeniowe z króćcem ceramicznym zarówno pod kątem 90 jak i 45 stopni.

 

PLEWA-detal_2.jpg