1. Tu jesteś:
  2. Dom Modelowy »
  3. materiały »
  4. Braas »
  5. Zabezpieczenie przeciwśnieżne

Zabezpieczenie przeciwśnieżne

snow.jpgŚnieg na dachu to nie tylko groźba uszkodzenia połaci czy zniszczenia całej konstrukcji. Nawisy śnieżne i sople stanowią zagrożenie dla przechodzących pod nimi ludźmi. Dlatego powinny być systematycznie usuwane. Idealnym sposobem zabezpieczającym przed osuwającym się śniegiem są drabinki i płotki przeciwśnieżne. Rozdrabniają one masę śnieżną, dzięki czemu nie spada ona na ziemię w postaci ciężkiej bryły. Płotki chronią również rynny i obróbki blacharskie, przed ciężarem zsuwającego się śniegu. Braas i RuppCeramika w swojej ofercie posiada przeciwśnieżne płotki dopasowane do barwy i kształtu wybranego modelu dachówki.

W ofercie firmy Braas znajdziecie Państwo sprawdzone i trwałe akcesoria służące podniesieniu bezpieczeństwa dachu. Nie w każdym przypadku zachodzi konieczność ich stosowania, ale zawsze warto zastanowić się nad wyposażeniem dachu w takie właśnie elementy. Należą do nich np. belki i płotki przeciwśnieżne, które zabezpieczają przed obsuwaniem się śniegu z połaci dachowej. Z kolei ławy i stopnie kominiarskie zapewniają bezpieczne poruszania się po dachu w każdych warunkach atmosferycznych.

Dachówka do mocowania płotka przeciwśnieżnego / uchwyt do mocowania płotka / płotek przeciwśnieżny

Kompletny system zabezpieczający przed osuwaniem się śniegu z dachu. Maksymalny rozstaw uchwytów wynosi 75 cm. Na obszarach o dużych opadach śniegu rozstaw ten należy odpowiednio zmniejszyć.

W ofercie Braas znajduje się również dachówka do mocowania belki przeciwśnieżnej / uchwyt do mocowania belki przeciwśnieżnej

Kompletny system zabezpieczający (belka - poza ofertą Braas) przed obsuwaniem się śniegu z dachu. Maksymalny rozstaw uchwytów wynosi 90 cm. Na obszarach o dużych opadach śniegu rozstaw ten należy odpowiednio zmniejszyć.

dachówka-z-uchwytem-do-belki-przeciwśnienej.jpg

Pozostałe produkty firmy