1. Tu jesteś:
  2. Dom Modelowy »
  3. materiały »
  4. Pfleiderer »
  5. Płyta Budowlana MFP

Płyta Budowlana MFP

Plyta-MFP4-.jpgO płycie

Drewnopochodna płyta budowlana MFP łączy walory praktyczne i jakościowe. To doskonała alternatywa dla powszechnie znanej płyty OSB. Wszechstronność, to zdecydowanie najmocniejsza strona tej autorskiej, charakteryzującej się niespotykanymi dotychczas, wśród produktów drewnopodobnych, parametrami nowości firmy Pfleiderer.

Przede wszystkim podkreślić należy przewagę MFP nad wszelkimi klasycznymi produktami drewnopochodnymi, pod względem odporności na wilgoć. Idąc dalej – jest to materiał odporny na odkształcanie, rozwarstwianie  i praktycznie nie pęczniejący w warunkach wilgotnych. Współczynnik pęcznienia wynosi jedynie 10%,  a w przypadku płyty OSB jest to 15%

 

 

Plyta-MFP4-2.jpg

Opis technologii

Drewnopochodna płyta budowlana MFP stworzona jest z długich, cienkich wiórów, ułożonych w różnych kierunkach i spojonych najwyższej jakości żywicami.  Płyta MFP posiada wszelkie wymagane atesty, a także oznaczenie CE dla materiałów budowlanych, zgodne z europejską normą PN-EN 13986 – P5. Jest ona zaklasyfikowana jako TYP: P5 EN 312, tym samym spełnia wymagania norm PN-EN 312 oraz PN-EN12871:2004 i EN 335-3, jako budowlany materiał na elementy konstrukcyjne do użytkowania wewnętrznego, w warunkach wilgotnych. Produkt posiada też atest higieniczny nr 74/779/79/2010 z dn. 29.04.2010.

Produkt ten gwarantuje doskonałą wytrzymałość na obciążenia w obu kierunkach, idealną plastyczność i przyjazna obróbkę mechaniczną, a przy zachowaniu odległości 8mm od krawędzi płyty - niezrównaną stabilność mocowań wkrętów, gwoździ, śrub i kołków.

 

Zastosowanie

Specjaliści stosują płytę MFP w wielu obszarach prac budowlanych.

Płyta MFP wytrzymuje cięcie, wiercenie, frezowanie, chroni przed wilgocią oraz grzybami.

 

domek-3D_MFP.jpg

Pozostałe produkty firmy