1. Tu jesteś:
  2. Dom Modelowy »
  3. materiały »
  4. Fakro »
  5. Wyłaz WLI

Wyłaz WLI

WLI.jpg

 

WLI-przekr.jpg

 

WLI-zewnatrz.jpg

 

O wyłazie

Wyłaz dachowy WLI pozwala na szybkie, łatwe i bezpieczne wyjście na dach w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Duże wymiary zapewniają wygodne użytkowanie wyłazu, jak również umożliwiają doświetlenie wnętrza światłem naturalnym. Wyłaz WLI posiada konstrukcję klapową i otwierany jest na bok. Może być zamontowany w sposób umożliwiający otwarcie skrzydła na prawą lub lewą stronę. Zastosowany ogranicznik obrotu stabilnie utrzymuje otwarte skrzydło oraz chroni je przed przypadkowym zatrzaśnięciem. W dolnej części wyłazu znajduje się odpowiednio ukształtowany profil, który jednocześnie osłania ościeżnicę, jak również zapobiega poślizgowi w momencie wychodzenia na dach.

Montowany jest w dachu o kącie nachylenia od 15° do 70° wraz z uniwersalnym kołnierzem uszczelniającym, który umożliwia dopasowanie wyłazu do każdego rodzaju pokrycia.

Wyłaz dachowy WLI objęty jest 5-cio letnią gwarancją.

Opis technologii:

  • ościeżnica wykonana jest z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo
  • skrzydło wyłazu wykonane z profilu aluminiowego o budowie komorowej, zapewnia odpowiednią sztywność w połączeniu z pakietem szybowym, którego grubość wynosi 16 mm
  • zastosowane szyby hartowane charakteryzują się podwyższoną odpornością na gradobicie oraz uderzenia mechaniczne
  • wyłaz posiada uchwyt umożliwiający blokowanie skrzydła w trzech pozycjach, co pozwala na przewietrzanie pomieszczenia

Zastosowanie:

Wyłaz dachowy WLI przeznaczony jest do poddaszy nieogrzewanych, w których temperatura wewnątrz zbliżona jest do temperatury panującej na zewnątrz.

Pozostałe produkty firmy